Pro naši firmu STROJOVÉ ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ BRNO je generální a hloubkové čištění podlah jedno z odvětví služeb, které nabízíme. Tuto službu aplikujeme pomocí strojové metody. Tato technologie je nejefektivnější a podlahy zůstanou vždy čisté, dezinfikované, zbaveny nežádoucích pachů a všech povrchových či hrubých nečistot. Pro strojové čištění používáme kotoučový stroj, šetrnou čistící chemii a vysoce výkonný vysavač. U znečištěných podlah je velice důležité zvolit pro čištění správné složení chemie. 

Strojové čištění podlah

Na kotoučový stroj používáme dva nástavce. Buďto použijeme nástavec tzv. držák padů anebo silonový kartáč. Existuje také třetí nástavec, který lze využít. Jedná se o tvrdý drátěný kotouč Tinex. Kotoučový stroj je jediným přístrojem, který dokáže detailně a generálně vyčistit jakýkoliv druh podlahy.

Kvalitní strojové čištění podlah je dáno tím, že váha kotoučového stroje se blíží 40 kg na přibližný průměr kotouče cca 40cm a na jeho hlavu je možné ještě přidat závaží cca 10-15kg.  Tento jednokotoučový stroj využíváme k čištění dlažby, linolea, marmolea, plovoucích podlah, betonových podlah, litých podlah nebo kameninových podlah. Dokážeme pomocí vhodné chemie generálně hloubkově vyčistit jakoukoliv podlahu.

Náš postup strojového čištění podlah je následující. Nejprve si zvolíme pro konkrétní podlahu vhodný kartáč a poté zvolíme správnou chemii, což je velmi důležité. Každý druh čištěné podlahy vyžaduje zcela jiný přístup, jinou použitou chemii a mechanické ošetření v závislosti na chemických a mechanických vlastnostech povrchu.

Pro chemické čištění je důležité zvolit správnou pH hodnotu přípravku. Podlahu kvalitně vydrhneme a vykartáčujeme roztokem vody s chemií. V následujícím kroku roztok s navázanými nečistotami odsajeme pomocí hubice s gumovými lemy. Tato hubice je napojena na vysoce výkonný vysavač cca 2400 W, který dokáže velmi kvalitně odsát veškerou nečistotu. Poté podlahu ještě jednou namočíme čistou vodou, aby se neutralizovala od zbylého chemického roztoku. Tímto je strojové čištění podlah u konce a podlaha je dokonale vydrhnuta a čistá.

 

Voskování podlah

Po odborném, generálním vyčištění podlahy vždy zákazníkovi doporučíme nanést ochranu impregnací, nanoimpregnaci nebo zakonzervování podlahy prostřednictvím průmyslového polymeru (vosku) tzv. fluatace. Ve všech případech se Vám prodlouží životnost podlahy, ochrání podlahu před hloubkovým znečištěním. Například ochrana podlahy voskováním se mnohem lépe nadále udržuje, nejsou na ni vidět tolik stopy, zůstane na ni mírný proti-skluz. Na podlahu dáváme převážně německý pololesklý vosk PKD – odolný polymer s dlouhou životností až 3 roky.

Vosk musíme do podlahy vetřít 2-3x, tak aby se vytvořila kompaktní vrstva, která zajistí podlaze pružnost, elasticitu, proti-skluz. Je možné, že máte na podlaze již starý, opotřebovaný vosk. Ani tato služba pro nás není problém, rádi Vám odstraníme starý vosk (polymer) z podlahy a naneseme Vám novou ochrannou polymerovou vrstvu a Vaše podlaha bude opět vypadat jako nová. Impregnace Vám umožní vytvořit díky nanotechnologii hydrofobní, olejofobní a acidofobní úpravu povrchu s dlouhotrvajícím účinkem. Doporučujeme ji na tvrdé povrchy. Je tedy na zákazníkovi, jakou formu ochrany podlah si zvolí.

 

STROJOVÉ ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ BRNO realizuje další služby:

Jsme mezinárodní úklidová firma, která nabízí služby strojové hloubkové čištění, tepování   koberců, strojové čištění čalounění nebo odstranění starého vosku (polymeru) z podlahy. Odstraňujeme nedovolené polepy, reklamní polepy, ochranné fólie, samolepky, bannery ze všech prosklených ploch. Realizujeme denní a pravidelný úklidy domácností, kanceláří, rezidencí či firem, úklidy po stavebních činnostech nebo úklidové práce ve výškách. Provádíme také mytí, čištění, leštění oken, výloh a prosklených ploch, a to i ve výškách.

Na okna nanášíme nano-impregnaci, která je obzvláště vhodná pro okna se špatnou dostupností. Po dohodě čistíme žaluzie, lamely, rolety, a markýzy. Jsme schopni odstranit a vyčistit graffiti nebo nanést antigraffitovou ochranu. Specializujeme se i na čištění fasád od plísní, mechů, sporů ze zateplených domů, a to velmi progresivní technologií LSG. Zaměřujeme se také na pískování, což je abrazivní metoda čištění, která se úspěšně používá pro čištění fasád, cihelných zdí, pomníků, obkladů, dlažeb, schodů od nátěru, zašlé špíny, mechu, řas, graffitů, odstraňování nátěrů a koroze ze železných a ocelových konstrukcí, olejových skvrn apod.

Klademe velký důraz na kvalitu poskytovaných služeb a rychlost realizace zakázek. Naše služby provádíme po celé České republice, Slovensku, Rakousku a Německu. Pokud Vás zajímají další naše činnosti či potřebujete se poradit, prohlédněte si naše internetové stránky nebo nás přímo kontaktujte na t.č.

 

Start typing and press Enter to search