LSG nátěr zamezující výskytu plísní, bakterií, hub a kvasinek

Každý ví, že plísním svědčí teplo a vyšší vlhkost vzduchu, ale můžou se objevit také v prostředí, kde je teplota třeba i 10 °C či méně, avšak stabilní, stejně jako vlhkost vzduchu. Pokud jsou zdi nebo střecha špatně izolované, vniká z exteriéru přes stěnu či střechu do místnosti vlhko, které se nemá kam odpařovat. Potom se ukládá na stěně, kde vzniká plíseň. Plísně se rozmnožují rozrůstáním mycelia a sporami. Spory jsou rozmnožovací útvary plísní. Po dopadu spory na vlhké místo s živinami začne spora plísně klíčit, poté roste a vytváří reprodukční orgány.

Z nich jsou do okolního prostředí uvolňovány zralé spory. Ty jsou velmi malé a lehké a tak jsou unášeny vzduchem na velké vzdálenosti. Vysoké koncentrace spor plísní v ovzduší jsou pro zdraví člověka nebezpečné, protože může dojít ke vzniku alergického onemocnění včetně astma. Naše firma STROJOVÉ ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ BRNO vám nabízí velmi efektivní řešení jak se plísní definitivně zbavit a to progresivní technologií LSG. 

 

Princip fungování nátěru LSG

 

Po zaschnutí má povrch tvořený nátěrem LSG iontový náboj, který při přiblížení buňky mikroorganismu začne vytvářet s důležitými ionty v buněčné stěně mikroorganismu iontové můstky. Touto interakcí dochází k oslabení pevnosti buněčné stěny mikroorganismu na úroveň, kdy už není schopná udržet nitrobuněčný tlak. V tento okamžik dochází k protržení buněčné stěny. Díky tomu LSG trvale chrání sebe a tím i ošetřený povrch proti napadení mikroorganismy. Podobně jako propíchnutí balónku naplněného vodou špendlíkem.

U buněk vyšších organismů k tomuto jevu nedochází a zůstávají tak při kontaktu nepoškozeny. Působení zároveň není reaktivní, takže nedochází ke snížení aktivity v exponovaných místech. Životnost tohoto nátěru se pohybuje s maximální účinností dle klimatické námahy 4-6 let a pak v následujících letech (max. 10 let po nanesení LSG) budou vaše zdi chráněny proti plísním v omezené míře. Garantovaná záruka je 2 roky.

 

Podrobný popis nátěru

Po odstranění stávajícího mikrobiálního napadení a renovaci poškozeného povrchu aplikujeme nátěr LSG. Tím se docílí trvalé ochrany proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub a kvasinek. Po zaschnutí nátěru LSG se na ošetřeném povrchu vytvoří omyvatelná, průhledná a difúzně otevřená ochranná mikrovrstva.

Univerzální aplikovatelnost LSG, využívá se na nátěr omítky, dřeva, OSB desek, umakartu, betonu, keramických obkladů atd. Nátěr proti plísním LSG se aplikuje ve vnitřních i vnějších prostorách. Pro trvalou ochranu proti mikrobiálnímu napadení s certifikátem na přímý styk s potravinami je na trhu právě zmiňovaný unikátní nátěr LSG, který byl vyvinutý speciálně i pro aplikace v potravinářských a zdravotnických provozech.

 

Další služby, které poskytuje mezinárodní firma STROJOVÉ ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ BRNO :

Specializujeme se na strojové čištění a tepování koberců, ruční čištění čalouněného nábytku, provádíme také mytí, čištění, leštění oken, dále na okna nanášíme nanoimpregnaci tzv. nešpinavou úpravou, která je doporučuje aplikovat na skleněné výplně se špatnou dostupností, čistíme a myjeme okna a skleněné výplně ve výškách.

Po dohodě čistíme rolety, lamely a markýzy. Realizujeme denní a pravidelný úklidy domácností, kanceláří, rezidencí či firem, úklidy po stavebních činnostech, strojové čištění a voskování podlah. Odstraňujeme nedovolené polepy z prosklených ploch, odstraňujeme graffiti, aplikujeme antigraffiti nátěry, opravujeme, natíráme a čistíme fasády.

Zaměřujeme se také na pískování, což je abrazivní metoda čištění, která se úspěšně používá pro čištění fasád, cihelných zdí, pomníků, obkladů, dlažeb, schodů od nátěru, zašlé špíny, mechu, řas, graffitů, odstraňování nátěrů a koroze ze železných a ocelových konstrukcí, olejových skvrn apod.

Všechny naše služby provádíme po celé České Republice, Slovensku, Rakousku a Německu. Pokud Vás zajímají další naše činnosti či potřebujete se poradit, prohlédněte si naše internetové stránky nebo nás přímo kontaktujte.

 

Start typing and press Enter to search